Background main image

Strefa Stacja Galaxy w Smart Kids Planet

To strefa edukacyjna składająca się z 13 kosmicznie fajnych misji poświęconych cyberbezpieczeństwu dzieci.

Całość, wraz z materałami edukacyjnymi, tworzy kompleksowy program mający na celu promowanie bezpieczeństwa i higieny cyfrowej wśród dzieci w wieku 7-10 lat, które zaczynają swoją przygodę z pierwszym smartfonem i dostępem do Internetu. Wszystko to tworzono z myślą, by Stacja Galaxy nie tylko bawiła i edukowała uczniów, ale i służyłą nauczycielom oraz rodzicom.

Strefa jest częścią programu dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej – “Stacja Galaxy. Bezpiecznie miejsce w sieci.” – organizowanego przez Samsung z misją wprowadzenia dzieci i dorosłych w zagadnieniach cyfrowego świata w sposób bezpieczny i świadomy.

Smart Kids Planet zlokalizowane jest na poziomie -1 Fabryki Norblina (Budynek “Plater”)

ul. Żelazna 51/53, Warszawa

Centrum czynne jest od 9:00 do 20:00.

Zapraszamy!

image
Background main image
Background main image

image
Background main image

image
Background main image

image
Background main image

image
Background main image

image
Background main image

image
Background main image

Stacja Galaxy – gra edukacyjna Roblox

Stacja Galaxy – pod takim tytułem powstała pierwsza gra edukacyjna stworzona we współpracy z nauczycielami i nauczycielkami na platformie Roblox, która wprowadza najmłodszych w tajniki bezpieczeństwa w cyfrowym świecie w ramach programu edukacyjnego Samsung Stacja Galaxy.

Dzięki zaangażowaniu w proces powstawania gry nauczycieli, nauczycielek, specjalistów i specjalistek, treści gry zostały dostosowane do potrzeb edukacyjnych młodych użytkowników, co zapewni im pełne wsparcie w budowaniu świadomej obecności online oraz w atrakcyjny sposób pozwoli im przyswoić zdrowe nawyki dotyczące korzystania z Internetu. Poprzez wciągającą historię z udziałem bohaterów gry: Netki, Webera i Kapitana Knox, dzieci zdobywają wiedzę na temat zagrożeń online, takich jak spam, scam, fejk czy clickbait, ale też poznają obowiązującą w sieci netykietę i dowiadują się, jak tworzyć silne hasła, rozpoznawać bezpieczne strony czy godne zaufania aplikacje.

Roblox to popularna platforma do tworzenia gier online, która łączy twórców i graczy z całego świata. Każdego miesiąca korzysta z niej 4,5 miliona użytkowników. Ok 25% graczy na platformie Roblox stanowią dzieci do 9 r.ż., a dostępne na platformie treści dostosowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasyfikacja wiekowa PEGI 7). Platforma ta nie tylko dostarcza rozrywki, ale daje możliwość do tworzenia edukacyjnych doświadczeń.

Grę Stacja Galaxy na platformie Roblox stworzył zespół Game Changer pod opieką Aleksandra Gręziaka, Head of Gaming & Esports w Game Changer.

Gra Stacja Galaxy na Roblox jest nie tylko ogólnodostępną formą edukacyjnej rozrywki, ale również narzędziem, które może zostać wykorzystane na lekcjach, dzięki specjalnej wersji z ograniczonym dostępem dla nauczycieli. Przy okazji chcemy też pokazać rodzicom, że środowisko najpopularniejszej gry w naszym kraju to miejsce, gdzie w kontrolowany sposób mogą dbać o bezpieczeństwo swoich pociech. – mówi manager projektu Aleksander Gręziak, Head of Gaming & Esports w Game Changer.