Background main image

Q&A - pytania i odpowiedzi

1. Nie otrzymałam/otrzymałem maila proszącego o potwierdzenie/dokończenie rejestracji?

Proszę sprawdzić folder Spam w swojej skrzynce pocztowej. To najczęstszy powód, że nie widzimy wiadomości. Jeśli tam również nie będzie wiadomości, napisz do nas na adres [email protected]

 

2. Nie mogę wysłać zgłoszenia, pojawia się błąd mówiący o nieprawidłowym adresie strony www szkoły?

Proszę spróbować wyczyścić cookies (ciasteczka) w przeglądarce lub spróbować skorzystać z innej przeglądarki. Można też otworzyć tryb incognito/tryb prywatny w przeglądarce i wtedy wysłać zgłoszenie.

 

3. Czym różni się I tura naboru od II tury?

Szkoły, które zarejestrują się w II turze będą miały możliwość skorzystania ze szkoleń w formule online. W I turze naboru można było wybrać zarówno spotkania online, jak i stacjonarne. Poza tym treści w programie są takie same, wartość merytoryczna, dydaktyczna pozostaje bez zmian. Również czas trwania szkoleń jest taki sam.

 

4. Czy szkoła ponadpodstawowa może wziąć udział w programie? 

Do Programu mogą zostać zgłoszone tylko szkoły podstawowe, w których są klasy 1-3, bo to edukacji wczesnoszkolnej jest dedykowany Program.

 

5. Które klasy szkoły podstawowej mogą wziąć udział w Programie?

Uczestnikami Programu mogą być tylko klasy 1-3 szkoły podstawowej.

 

6. Do kiedy można zgłosić szkołę? I kiedy będą wyniki, czy szkoła zakwalifikowała się do Programu?

Nabór do programu trwa do 31 marca 2024 r. Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie formularza online na stronie https://stacjagalaxy.pl

O zakwalifikowaniu szkoły do Programu informujemy na bieżąco i od razu zapraszamy nauczycieli i nauczycielki na szkolenie wprowadzające do Programu, które odbywa się w formule online. Terminy szkolenia są różne, aby każda osoba uczestnicząca w Programie miała szansę wziąć udział w dogodnym dla siebie czasie.

Informacja o zakwalifikowaniu szkoły do Programu jest wysyłana na adresy e-mail podane przez Państwa w zgłoszeniu podczas rejestracji.

 

7. Czy zgoda na wizerunek dziecka jest konieczna, aby mogło ono wziąć udział w programie Stacja Galaxy?

Nie, zgoda na wizerunek nie jest konieczna. Nie wyklucza to dziecka z udziału w programie Stacja Galaxy.

 

8. Jak wyglądają zajęcia dla dzieci w programie? Kto je prowadzi?

Zajęcia realizowane są przez nauczyciela ze szkoły, do której uczęszcza dziecko. Może to być wychowawca, psycholog, informatyk lub inny nauczyciel, który zgłosił się do programu. Zajęcia prowadzone są na podstawie scenariuszy, które nauczyciele otrzymali wraz ze szkoleniami przystępując do programu Stacja Galaxy.

 

9. Kto i w jakim celu będzie robił zdjęcia dzieciom podczas zajęć?

Organizator programu Stacja Galaxy nie zbiera dokumentacji w postaci zdjęć dzieci. Jeśli nauczyciel robi zdjęcia to są one do jego użytku bądź szkoły, np. do wykorzystania na stronie internetowej szkoły.