Background main image

O Programie

Czy jesteśmy gotowi na wyzwania cyfrowego świata, w którym dorastają nasze dzieci? Jak wspierać najmłodszych wkraczających w świat technologii? Skąd czerpać wiedzę, gdzie szukać wskazówek, kogo poprosić o wsparcie?

Szukając odpowiedzi na te pytania 28 listopada 2023 r. zorganizowaliśmy przełomową debatę: Cyfrowe drogowskazy. Jak zbudować most łączący dzieci, rodziców i nauczycieli w sieci. Zaprosiliśmy do udziału w niej ekspertów, ekspertki, nauczycieli i nauczycielki, rodziców, dzieci i młodzież, a także przedstawicielki Wirtualnej Polski i firmy Samsung.

W centrum naszych dyskusji postawiliśmy dziecko, jego bezpieczeństwo w sieci i higienę cyfrową. Rozmowa toczyła się w trzech odsłonach: Nauczyciele, Rodzice, Dzieci. Każda część debaty zapewniła nam unikalną perspektywę i przestrzeń do otwartej, szczerej dyskusji na temat zagrożeń i możliwości, jakie niesie ze sobą cyfrowe wychowanie.

Background main image

Background main image

Co dalej?

Zostaliśmy zainspirowani do stworzenia bezpiecznej przestrzeni cyfrowej dla dzieci i wspierania dorosłych: rodziców, nauczycieli i nauczycielek w towarzyszeniu najmłodszym we wkraczaniu w świat technologii. Wyzwania, które zdiagnozowaliśmy, pokierowały nas w stronę uruchomienia ogólnopolskiego, bezpłatnego programu edukacyjnego skierowanego do dzieci, rodziców i nauczycieli z edukacji wczesnoszkolnej.

Dlaczego warto?

Korzyści dla nauczycielki, nauczyciela

  • Dostęp do bezpłatnych narzędzi i materiałów, w tym scenariuszy zajęć i poradników;
  • Profesjonalne warsztaty stacjonarne i zdalne z trenerami oraz trenerkami kompetencji cyfrowych;
  • Możliwość dzielenia się dobrymi praktykami, wątpliwościami, pomysłami;
  • Moc pomysłów na zaangażowanie dzieci w szkolne i pozaszkolne inicjatywy;
  • Dołączenie do społeczności nauczycielek i nauczycieli dzięki nowoczesnej platformie;
  • Możliwość konsultacji pomysłów i rozwiązań z ekspertami i ekspertkami;
  • Indywidualne zaświadczenie udziału w programie.

Korzyści dla szkoły

Korzyści dla rodzica

Background main image

Wiedza i umiejętności

Udział w programie pomoże Ci zdobyć aktualną wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Skorzystaj ze wskazówek dotyczących praw autorskich oraz netykiety, sprawdź, jak chronić swoje dane. Dowiedz się, jak rozwijać kompetencje cyfrowe u dzieci, kształtując ich dobre nawyki i uważność wobec tego, co robią w internecie oraz z jakimi treściami się stykają.

Bogactwo materiałów/Unikatowe zasoby

Skorzystaj z materiałów przygotowanych przez ekspertki, ekspertów i trenerów, trenerki edukacji cyfrowej. Zorganizuj w szkole zajęcia na podstawie scenariuszy lekcji, zaproś dziecko do cyfrowych gier, zabaw i quizów. Sięgnij po poradniki tematyczne, by swobodnie rozmawiać z dzieckiem na temat świata nowych technologii.

Ucz się tak, jak lubisz

W ramach programu możesz wziąć udział w warsztatach stacjonarnych lub zdalnych. Skorzystasz z platformy, gdzie wymienisz się doświadczeniami ze społecznością rodziców i nauczycielek oraz nauczycieli. Dołączysz do wybranych spotkań online, porozmawiasz na czacie z ekspertem ds. edukacji cyfrowej. Zgromadzone pomysły wykorzystasz w praktyce, organizując w swojej szkole angażujące wydarzenia i projekty lub zapraszając dziecko do wspólnej zabawy.