Po co nam netykieta?

Wyprawę na Stację Galaxy odbyła klasa 2b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie. Podczas zajęć uczniowie omawiali rolę internetu w codziennym życiu oraz zastanawiali się, jakie w związku z nim wykonują aktywności. Dowiedzieli się, czym jest higiena cyfrowa oraz czemu służy netykieta.

Zajęcia dały uczennicom i uczniom szansę na zabawę w ruchu – razem szukali kodów QR na szkolnym korytarzu, pod którymi ukryte zostały filmiki edukacyjne przygotowane przez rodziców! Znalazły się w nim wskazówki co do stosowania netykiety. Efektem działań było stworzenie listy zasad bezpiecznego  korzystania z internetu, które zostały wspólnie omówione w klasie. Pozwoliło to zebrać doświadczenia i utrwalić wiedzę.

image
image
image

Quiz dla rodziców

Uczennice i uczniowie z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej w Łodzi wcielili się w rolę przewodników po cyfrowym świecie i zaprosili do działania swoich rodziców. Podczas spotkania dzieci zaprojektowały swoje smarfony marzeń, następnie opowiedziały o ulubionych aplikacjach i internetowych aktywnościach. Następnie przygotowały quiz dla rodziców! Pytania dotyczyły znanych youtuberów i tiktokerów, słuchanych piosenek i oglądanych filmików.

Rodzice podczas warsztatów rozwiązywali wszystkie zadania, co stało się dla wszystkich okazją do interesujących rozmów i doprowadziło do wyciągnięcia ważnych wniosków na przyszłość.

image
image
image