Background main image

Tym razem nie wkładali do niej t-shirtów, szczoteczki do zębów czy zapasowych butów. A wszystko dlatego, że podróż do internetowego świata wymaga nieco innego przygotowania. Dzieci wspólnie zastanawiały się, o czym trzeba pamiętać w sieci oraz co dobrze mieć zawsze przy sobie, by czuć się bezpiecznie.

Background main image

Akcja: pakowanie

Co zrobić, by o niczym ważnym nie zapomnieć? Najlepiej pracować w grupach, dzięki czemu każdy może dołożyć swoją propozycję. W grupie łatwiej będzie  sprawdzić, czy na pewno wszystko znalazło się w ekwipunku. Jak przebiegało pakowanie we Wrocławiu i Radlinie?

Relację z zajęć we wrocławskiej szkole można zobaczyć na funpage’u placówki: KLIKNIJ TUTAJ

Poniżej natomiast zamieszczamy zdjęcia z zajęć ze szkoły w Radlinie, w których aktywnie uczestniczyły dzieci z klasy pierwszej.

image
image
image

Walizka to dopiero początek...

…czego dowiedli uczennice i uczniowie klasy trzeciej podczas kolejnych zajęć realizowanych w radlińskiej szkole w ramach programu Stacja Galaxy. Dzięki wsparciu młodszych kolegów i koleżanek nie musieli zajmować się pakowaniem i przeszli do kolejnego etapu działań. Pracując w grupach, tworzyli mapy internetowej aktywności (mapa jest przecież w podróży bardzo potrzebna), która pozwoliła im zastanowić się nad bezpiecznym spędzaniem czasu online. Efekty ich pracy są bardzo imponujące!

image
image
image