Background main image

W cyfrowym świecie ważna jest współpraca

Uczniowie, uczennice, nauczyciele, dyrekcja i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Tuchomiu wspólnie odkrywali zasady bezpiecznego korzystania z technologii. Podczas zajęć otwartych w klasie 2B dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę na temat cyfrowego świata, a rodzice aktywnie włączyli się do wspólnej zabawy. Zachęcamy do obejrzenia filmu relacjonującego przebieg tego wydarzenia – wystarczy kliknąć tutaj, by przenieść się na funpage szkoły na Facebooku i obejrzeć relację z warsztatów. Film stanowi jednocześnie pracę na konkurs organizowany w ramach programu Stacja Galaxy, który polegał po przygotowaniu, realizacji i udokumentowaniu oryginalnej aktywności edukacyjnej.

image
Background main image

Cyfrowa higiena w Szkole Filialnej w Piotrowie

Przedszkolaki ze Szkoły Filialnej w Piotrowie rozpoczęły swoją przygodę z programem Stacja Galaxy od poznania zasad “cyfrowej higieny”. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o bezpieczeństwo w internecie i jak mądrze korzystać z dostępnych technologii.

Właśnie takie działania – wspólne, pełne energii i ciekawości – pozwalają na tworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska edukacyjnego w cyfrowym świecie.

image
image
image